Ty Lue, Clippers'ın Kawhi Leonard oynayacakmış gibi hazırlandığını söyledi

Birumut

New member
Koç Ty Lue, bu hafta Clippers'ını Pazar günü play-off'larda Dallas Mavericks'le karşılaşmaya hazırlarken, kendisine oyun planının 1. maçta Kawhi Leonard'ın yer almamasını içerip içermediği soruldu.

Lue Çarşamba günkü antrenmandan önce “Hayır, onun için hazırlanıyorum, onu sahaya çıkaracağım” dedi.

Bu, Lue'nun Leonard'ın müsaitliği hakkında şimdiye kadar yaptığı en güçlü açıklamaydı; her ne kadar yıldızının yedi maçlık serinin ilk turunda ilk maçta oynayacağına dair tam bir açıklama olmasa da.

Leonard sağ dizindeki sakatlık nedeniyle normal sezonun son sekiz maçını kaçırmıştı.

Salı ve Çarşamba günü antrenmanlarda sınırlı kaldı.

Lue'ya, Leonard'ın antrenmanlarda hız kazanmasıyla her şeyin yolunda gidip gitmediği, onun en iyi oyuncusunun ilk maça çıkması anlamına gelip gelmediği soruldu.

“Evet, henüz emin değilim” dedi Lue. “Aynı söylediğim gibi, tıbbi ekibin kontrolü ele almasına izin vermek ve Kawhi için en iyi şey ne olursa olsun, önce onu koruduğunuzdan emin olmak. Ama onun için en iyisi ne ise onu yapacağız. Henüz dakikalardan veya ne kadar süre oynayabileceğinden emin değilim. Yani biz sadece bekliyoruz ve her geçen gün bunu kabul ediyoruz.

Sonuç olarak Lue'ya Leonard'ın Pazar günü oynayıp oynamayacağı soruldu.

Henüz bilmiyoruz,” dedi Lue.

Clippers antrenmanından önce Lue'ya, Salı günü antrenman yaptığını göz önünde bulundurarak Leonard'ın ne yapmasını beklediği soruldu.

Lue, “Tıp doktoruyla konuştuğumuzda, dün nasıl çıktığını göreceğiz” dedi. “Yarın size bilgi vereceğiz.”

Lue, Salı günkü antrenman sırasında Leonard'ın “iyi” göründüğünü söyledi.

Lue, Leonard'ın antrenmanda yapmadığı şeyler hakkında “Beş'e beş hayır” dedi.

Lue zaman zaman takımıyla küçük top oynamayı seviyor ancak Leonard oynayamazsa koça bunun stratejiyi nasıl etkileyeceği soruldu.

Antrenör Ty Lue, Kawhi Leonard'ın dizindeki sakatlık nedeniyle oynayamaması durumunda Clippers'ın büyük ihtimalle küçük top kadrosundan vazgeçmek zorunda kalacağını itiraf etti.

(Robert Gauthier / Haberler)

Lue, “Evet, çünkü Kawhi bizim en iyi savunmacılarımızdan ve en iyi ribauntçularımızdan biri” dedi. “Ve o sahada olmadığı zaman küçük oynamak biraz zor çünkü bir avantajınız yok. Ve özellikle, bilirsiniz, biz ikili takım yapıyoruz, sanki o anahtarı alıyormuş gibi, takımlar ikili takım ve ateş ediyor, bu da bizim için başka tetikleyiciler yaratıyor.

“Yani, o sahada olmadığı zaman aynı lükse sahip değiliz, biliyorsunuz, bu yüzden o sahada olmadığı zaman küçük oynamak zor.”

Lue'ya bir kez daha Leonard'ın Pazar günü oynayıp oynamayacağı soruldu.

Lue, “Bunu her gün alıyoruz” dedi.

Lue, Leonard'la ilgili tüm sorularla ilgili ses tonundan dolayı özür diledi.

Lue, “Ve Kawhi'nin sorularına sinirlendiğim için üzgünüm” dedi. “Ama bunun sizin adamlarınızın işi olduğunu biliyorum. Ama dediğim gibi bunu her gün alıyoruz. İlerliyor. İyileşiyor. Bir takvimimiz yok. … Kawhi hakkında soru sormanın senin işin olduğunu biliyorum, bu yüzden sinirlendiğim için özür dilerim. Ama gün geçtikçe alıyor. İyileşiyor. Ve nasıl ilerlemeye devam edeceğini göreceğiz. Teşekkür ederim.”

Norman Powell'a Leonard'ın antrenmanda nasıl göründüğü sorulduğunda yanıtı “bu soruyu Lue'ya tekrar sormak” oldu.

Clipperland'da Leonard'la işler böyle yürüyor. Powell'a Salı günü antrenmanda Leonard'la konuşup konuşmadığı soruldu.

Powell, “Evet, onunla konuştum” dedi. “Ama dediğim gibi burası onun sahası ve ben organizasyonun ve koçun Kawhi'nın durumu hakkında konuşmasına izin verdim.”

Lue, Leonard'ın Paris Olimpiyatları'nda ABD Basketbol Takımı'nda oynamak üzere seçilmesiyle ilgili duygularını paylaşmaya fazlasıyla istekliydi.

ABD Basketbolu'nun yardımcı antrenörü Lue, “Harika bir tepkiydi” dedi. “Bence onun ilk kez oynaması, ABD takımında yer alma fırsatı bulması, ülkenizi temsil edebilmesi büyük bir heyecan ve o da bunu yapmaya karar verdi ve bunu başardığı için de heyecanlandı.”