Tyronn Lue, Hawks'a aldığı kötü yenilginin ardından Clippers'ın yönünü sorguluyor

Birumut

New member
Kötü.

Kötü.

Kötü.

Clippers'ın, Crypto.com Arena'da ezici bir Atlanta Hawks takımına karşı 110-93'lük üzücü bir yenilgi sırasında Pazar gecesi oynadığı çirkin basketbolu tanımlamanın başka bir yolu yoktu.

Dördüncü çeyrekte Atlanta'nın bir ara 29 sayı gerisinde kalan Clippers, son beş maçının dördünü kaybetti.

Clippers antrenörü Tyronn Lue, “İçinde bulunduğumuz bu çıkmazdan çıkmak için gerekli şeyleri yapmalıyız” dedi. “Ve bu, ilk olarak her topa sahip olmak için sıkı oynamakla başlar. Bu, basketbolun her iki tarafında da defansif bir şekilde hareket etmekle başlıyor… Filmde gösterdiğimiz her gün hakkında konuştuğumuz şeyler. Onları 20 dakika değil, 28 dakika değil, 48 dakika boyunca infaz etmemiz gerekiyor.”

Savunmada kötüydüler ve Hawks'ın %48,8 sahadan, %50 üçlük atışından şut atmasını engellemek için herhangi bir şey yapma konusunda kayıtsız görünüyorlardı.

Hücumda kötüydüler, bire birde çok fazla oynuyorlardı ve topu paylaşmama konusunda %37,8 sahadan, %30,6 üçlük oranıyla oynadılar ve sadece 17 asist yaptılar.

Basketbolda kötüydüler, dikkatsizlikleri 16 top kaybı yarattı ve Hawks'a 26 sayı kazandırdı.

28 puan alan Kawhi Leonard, “Bu gece gerçekten çamura battığımızı, verebileceğimiz tüm çabayı göstermediğimizi hissettim” dedi. “Geçişte büyük oranda kazandıklarını hissettim, ne demek istediğimi anlıyor musun? Ve kusura bakma, biraz çamura batmıştık, biraz yavaş adımlarla ilerliyorduk.”

Atlanta Hawks forveti Jalen Johnson (sağ), Pazar günü ilk yarıda Clippers forveti Paul George'un önünde topu kontrol ediyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Sol omzundaki gerginlik nedeniyle son iki maçı kaçıran James Harden, ilk yedi şutunu kaçırıp 10'da 3'lük skorla 9 sayı atarak kötü bir performans sergiledi.

Bones Hyland kötüydü, topu beş kez çevirdi, dört şutunu da kaçırdı ve 11 dakikada gol atamadı.

Batı Konferansı'nda dördüncü sırada yer alan Clippers, play-off'ların ilk turunda iç saha avantajı yarışında beşinci sıradaki Pelicans'ın sadece bir maç önünde yer alıyor.

26 puan alan Paul George, “Tutarlı bir takım olmak istiyoruz ve bir kimlik oluşturmak istiyoruz” dedi. “Her zaman bir kimliğe sahip olmaktan bahsettim ve bunun son derece önemli olduğunu düşünüyorum… Takımlar neyle karşı karşıya olduklarını biliyor ve şu anda bir kimliğimiz olduğunu düşünmüyorum.”

Lue, takımının tekrar yoluna girebilmesi için daha fazlasını yapması gerektiğini söyleyerek kendine daha fazla ağırlık verdi. Bunu başarmak için 15 normal sezon maçı kaldı.

“Yani belki biraz farklı bir şey yapmalıyım. Belki benimdir,” dedi Lue. “Belki de yapmamız gerekeni yaptığımızdan emin olmak için biraz farklı bir şey yapmam gerekiyor. Ama anlıyorlar. Dediğim gibi tecrübeli bir takımız. Ne yapmamız gerektiğini biliyorlar. Ve dediğim gibi hiçbir şeye asla aşırı tepki vermem.

“Asla aşırı tepki vermeyeceğim çünkü iyi bir takım olduğumuzu biliyorum. Harika oyuncularımız olduğunu biliyorum. Adamların takımlar taşıdığını, kendi açılarından farklı şekillerde yapıldığını anlıyorum. Ama kazanmak istiyorsan neye benzediğini biliyorum. Ben orada oldum. Onu gördüm. Neye benzediğini biliyorum. Ayrıca her gece doğru şeyleri yapıp kazanamayabilir ve play-off'lara kalamazsınız. Ama önce bunu doğru yaparak başlayalım, sonra oradan ayarlama yapabiliriz.”

Vesaire: Clippers'ın altıncı adamı Norman Powell sol alt bacağındaki ezik nedeniyle oynamadı. Bu, Powell'ın tüm sezon boyunca kaçırdığı ikinci maçtı.