Clippers, Marcus Morris’in kenara çekilmesiyle kadroyu dengelemeye çalışıyor

Birumut

New member
Kısa elli Clippers’ı, Cuma günü Sacramento’da bir kez daha başlangıç dizilişlerini ve rotasyonlarını değiştirmeye zorlayan tamamen gerekliydi, burada sadece dokuz oyuncuyla takımın beşe ulaşan bir mağlubiyet serisini bitirmesinin saniyeler içinde geldi.

Pazar günü Los Angeles’ta Memphis’e karşı oynayacakları bir sonraki maç, Tyronn Lue’nun rotasyonlarına yeni bir görünüm kazandırabilir – bu sefer seçime bağlı olarak. Geçen hafta koç, istikrarlı bir rotasyona kilitlenip diziliş denemesini iki ila üç maçta bitirmeyi beklediğini söyledi; bu, Clippers’ı 33-33 ve Batı’da sekizinci bırakan Kings’e 128-127’lik bir mağlubiyetin ardından geçen bir pencere. Konferans.

Programlarında birkaç gün dinlenme bulunan Clippers, Kawhi Leonard, Paul George ve takım arkadaşlarıyla, playofflara hak kazanmak ve oyundan kaçınmak için şimdi ya da asla teklifinde tüm sezon boyunca kaçırdıkları ritim oluşturmak için yaklaşık bir aylık bir fırsata sahipler. – turnuvada.

Kamuoyuna konuşma yetkisi olmayan kaynaklara göre Clippers, güçlü forvet Marcus Morris Sr.’nin başlangıç dizilişinden çıkmak üzere olduğu beklentisiyle hazırlanıyor. Böyle bir değişiklik önemli olacaktır: Morris, Mart 2021’den bu yana sezon sonrası da dahil olmak üzere son 156 maçının 155’ine, Clippers’ın Leonard ve George’a hareket etmesi için daha iyi alan sağlayan sert bir şutör olarak değerine olan inancı nedeniyle başladı. suç

Cuma günkü mağlubiyetin ardından ortaya çıkan bir soru, Clippers’ın onun yerini nasıl dolduracağıydı. Nicolas Batum, Kings’e karşı başladı ve Morris, gergin bir baldır nedeniyle arka arkaya ikinci bir maçı kaçırdı.

Sezonun en yüksek seviyesi olan 31 dakikada Sacramento’ya karşı 15 sayı atan ve çok sayıda defleksiyona uğrayan Robert Covington, aday olabilirdi. Covington’ın ortalama 16 dakikası, 2013-14’teki çaylak sezonundan bu yana en düşük süresi.

Lue “benimle konuştu ve temelde planının ne olduğunu anlattı; bana sadece hazır olmamı söyledi,” dedi Covington. “İşlerin ne zaman değişeceğini bilmiyorsun ama o sadece ‘yaptığın şeyi yapmaya devam et’ dedi. Sanki işler değişecek gibi.’ ”

Lue, Covington’ın Kings’e karşı oynadığı oyun hakkında şunları söyledi: “Harikaydı, sadece sapmaları, birkaç bloklu şut, yakın mesafeler, potaya gitme, doğru oyunu yapma diye düşündüm. Basketbolun her iki tarafında da gerçekten iyi bir iş çıkardığını düşündüm.

Clippers’ın savunma gerilemesi, Covington’ın daha düzenli bir rol oynamaya devam edip edemeyeceği sorusunu gündeme getirdi.

“İki büyük savunmacımız var. [Leonard] ve PG, Nico, [Terance] Mann, gerçekten savunma yapabilen adamlarımız var,” dedi Covington. Ama ben bu takıma farklı bir şey getiriyorum. Beni buraya getirmelerinin nedenlerinden biri de bu. Üzerinde o bozucu oluyor. Topun dışında bir bozucu olmak. Bir şeyleri doğru görmek ve doğru okumak. Oyunları izlemek gerçekten gelişiyor ve sadece basketbolu elime almak için bir ustalık kazanıyor. Savunma tarafında bizim için bir fırsat yaratmak ve geçiş oyunları oluşturmak ve çıkıp koşmak.

“Yani demek istediğim, adımı bu şekilde inşa ettim. Adım her anıldığında bunu yapmaya devam edeceğim.”

En az bir hafta ve muhtemelen daha uzun bir süredir Lue için başka bir rotasyon kararı verilmiş durumda. Yedek guard Norman Powell, Perşembe günü San Francisco’da sol omzunda kısmi bir çıkık yaşadıktan sonra bu hafta yeniden değerlendirilecek. Takas için son tarih olan 9 Şubat’tan bu yana, %41 üç sayılık isabet oranıyla iç-dış oyunuyla takdir edilen Powell, geçen ay Houston’dan alınan Eric Gordon ve Mann ile birlikte yedek kulübesinde oynayan gardiyanlardan oluşan dönüşümlü bir karışımın parçasıydı. . Eski Denver Nugget olan Bones Hyland, rotasyonun daha az bir parçası oldu.

Powell’ın sakatlığı, Lue’nun bir yedek korumasının daha az kalmasına neden olacak, ancak Gordon’u son iki maçta oynadığı başlangıç dizilişinde tutacak. 9 metrelik şut menzili, oyun kurucu Russell Westbrook’tan sarkan savunmaların yarattığı boşluk sorunlarının dengelenmesine yardımcı oluyor.

Lue’nun rotasyonla ilgili karar vereceği sorular arasında, Sacramento’dan ayrılma kesinlik kazanmış gibi görünüyordu: Clippers, All-Star tatilinden bu yana galibiyetsiz tek takımlar olarak Detroit ve Houston’a katılmasına rağmen kritik bir kapanış dönemine güvenle girecek. .

Geçen ay Gordon, Hyland, pivot Mason Plumlee ve Westbrook’u eklemek, takımı “tamamen farklı bir takımın oynama biçimini yeniden programlamaya ve uydurmaya” zorladı ve bence bu, zaten bir takıma iz bırakmak için biraz zaman alıyor. kalıplanmış ve belli bir şekilde oynuyor,” dedi George. “Yani, biliyorsun, sanırım bunu biraz yaşıyoruz. Ama yine, biz tam oradayız.”

Bu, George’u takımın şampiyonluk özlemlerinin “büyük resmi” olarak adlandırdığı şeyde olumlu tuttu.

George, “Ne olabileceğimiz ve ne olacağımızın büyük resmini görüyorsunuz,” dedi. “Yedi maçta yenilmesi zor bir takım olacağımıza hâlâ inanıyorum. Ve bu zorlu kayıplar, nasıl kapatılacağı konusunda öğrenilen dersler olabilir, henüz yapmadık; Başaracağımıza eminim. Ve bunu yaptığımızda, bu anlarda rahat ve kendimize güveneceğiz.”