Tyronn Lue, Clippers'a seri galibiyet planı konusunda yardım ediyor

Birumut

New member
Tyronn Lue, Pazar günü 4. maçın bitimine 2 dakika 14 saniye kala mola sırasında takımını bir araya topladı ve Clippers'ın 31 sayılık farkı bire düştükten sonra kararlı bir şekilde gözlerinin içine baktı.

Lue, Dallas Mavericks'in takımını alt ettiği ve oyunun gidişatını değiştirdiği bir dönemde Clippers'ın sakin koçuydu.

Lue, Kyrie Irving'in neredeyse durdurulamaz olduğu Mavericks hücum fırtınasının ortasında kararlıydı.

Lue, Clippers'ın en iyi oyuncusu Kawhi Leonard'ın sağ dizindeki iltihaplanma nedeniyle kenarda kalmasına rağmen maçın en gergin anında Clippers'a olan inancından vazgeçmedi.

Takımı sahaya çıktıktan sonra Lue kollarını kavuşturdu, American Airlines Center'daki taraftarlar çılgına dönerken medyaya baktı, gülümsedi ve şunları söyledi:

“İyi olacağız. İyi olacağız.”

Lue'nun aradığı oyun Paul George içindi ama o basketbolu beceremedi, topu geri aldı ve ardından köşede 23 metrelik geri adımlı üç sayılık bir basket atarak Clippers'ın asla vazgeçemediği iki sayılık bir üstünlük sağladı.

Maç bittiğinde ve Clippers 2-2'lik en iyi yedi seriyi eşitlediğinde, Lue'ya oyun dengede kaldığında gösterdiği sert tavrın oyuncularına da yansıyıp yansımadığı soruldu.

O güldü.

“Umarım. Evet, umarım. Ben de öyle düşünüyorum,” dedi Lue. “Sadece anda kalın. Takımların mücadele edeceğini düşünüyorum. Dallas'ın harika bir seyircisi, harika bir hayran kitlesi var ve çok ses getirecekler. Ve liderliği ele geçirdiklerinde, asılı kafaları görmek istemedim. görmek istemedim [anyone] parmakla işaret etmek. Mesela, yeniden toplanalım ve oyunu kazanalım.

“Ve bu yüzden paniğe gerek var, mola sırasında gürültülü ve gürültücü olmaya gerek yok. Sadece gelin, amacınızı belirtin ve oyunu kazanın. Ve oyuncularımız, söylediğim gibi, yeniden odaklandılar, geri aldık, molanın ardından iki puanlık bir fark yakaladık ve o andan itibaren oyunu kazanmayı başardık.”

Clippers'ın takip ettiği liderin Lue olduğu açık.

Geçen Salı gecesi Crypto.com Arena'da 2. Maçı kaybettiler ve bu süreçte iç saha avantajını Mavericks'e kaptırdılar.

George, Clippers'ın Dallas'ta en az bir galibiyet alıp seriyi Çarşamba günü 5. maça iyi bir pozisyonda geri getirebileceğinden neden emin olduğuna dair bu cevabı verdi.

George, koçu hakkında “Soyunma odasındaki adamlar ve TLue'yu aldık” dedi.

James Harden, 40 dakikada 33 sayı, 7 asist, 6 ribaundluk başyapıtının ardından bu noktayı vurguladı ve Lue'nun Clippers'a Mavericks'i yenmek için gereken “planı” verdiğini söyledi.

Clippers guardı James Harden (1), 4. maç sırasında Mavericks'in forveti PJ Washington'un yanından geçiyor.

(Jeffrey McWhorter / Associated Press)

Oyunun gelgitleri sırasında soğukkanlılığınızı korumaktır. Film seansları sırasında çalışıyor. Doğru şekilde hazırlanıyor. Hücumda ve savunmada oyun planını uyguluyor. Zamanı geldiğinde dimdik ayaktadır.

Harden Pazar günü şöyle konuştu: “Sanırım planı ve bu takımı yenmek için neler yapılması gerektiğini gördük.” “Yani bizim için önemli olan sadece film izlemek, daha iyi olmak ve dört çeyreklik bir oyun boyunca bunu tutarlı bir şekilde yapmanın yollarını bulmak ve bulmak. [It’s] söylemesi yapmaktan kolay.

“Fakat bizim açımızdan hiçbir şeyi boşa harcayamayız çünkü bu takım ofansif açıdan o kadar yetenekli ki, bunun bedelini size ödetebilirler. Yani bizim için önemli olan, istediğimiz şutu elde ettiğimizden emin olmaktır. … Bir atış yapabildiğimiz sürece sonuçlarla yaşayacağız.”

Leonard'ın 5. maçta oynayıp oynamayacağı belirsizliğini koruyor ancak Clippers onsuz iki play-off maçı kazandı.

Planı biliyorlar ve Lue'nun onları hazırlayacağını da biliyorlar.

“Buna tamamen yeni bir oyunmuş gibi hazırlanın. Sanki 1. Maçmış gibi hazırlanın,” dedi George. “Bu galibiyeti fazla abartmayın. Eve git, işleriyle ilgilenmeye çalış. Ama her seferinde bir oyun alın.”